30. 03. 2024
|
emovio.cz logo

Jak si vede EU ve snižování emisí skleníkových plynů?

Emise (foto: Chris LeBoutillier / Unsplash.com)
Emise (foto: Chris LeBoutillier / Unsplash.com)

Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) informovala, že se Evropské unii podařilo oproti roku 1990 snížily emise skleníkových plynů o 34 procent.

Agentura EEA kvůli tomu předložila inventarizační zprávu Rámcové úmluvě OSN o změně klimatu, která čítá téměř tisíc stran. Z ní vyplývá, že Evropská unie splnila požadované hodnoty dokonce před vypuknutím pandemie nemoci covid-19, která v řadě zemí vedla mimo jiné k velkým uzávěrám klíčových výrobních firem.

Agentura EEA v rámci své zprávy uvedla, že se podařilo snížit emise skleníkových plynů téměř ve všech sektorech hospodářství. Zvláštní úspěch se pak ale podařil v oblasti průmyslu, bydlení nebo dodávek energie. Informoval o tom server EURACTIV.

Evropská agentura pro životní prostředí však ale také naznačila, že třeba v sektoru dopravy se nedaří škodlivé skleníkové plyny snižovat dostatečně a podobně je na tom i zemědělské prostředí.

Jen v roce 2020 se podařilo Evropské unii snížit emise plynů o jedenáct procent. Podepsalo se na tom i čím dál nižší využívání uhlí, jehož spotřeba byla v roce 2020 až třikrát nižší než o třicet let dříve. Pozitivně se ale na tom podepsaly i poměrně teplé zimy, kvůli kterým nebyla poptávka po vytápění během studených měsíců tak velká jako třeba v předešlých letech.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbené články

Témata