09. 06. 2024
|
emovio.cz logo

Offshore větrné elektrárny v USA se mají brzy rozrůst

Větrná elektrárna (foto plBrYK/ Pixabay)
Větrná elektrárna (plBrYK/ Pixabay)

Spojené státy americké se v blízkých letech chtějí více zaměřit na výstavbu offshore větrných elektráren.

Oproti zemím v Evropské unii nejsou Spojené státy v současné chvíli příliš velkými příznivci offshore větrných elektráren. Nyní jsou u pobřeží USA v provozu jen dva offshore větrné parky, a to s celkovým instalovaným výkonem 42 MW. Informoval o tom EIA.

Spojené státy se výstavbě těchto elektráren do této chvíle vyhýbaly kvůli vysokým nákladům na jejich výstavbu, a to hlavně v porovnání s tradičními elektrárnami na souši. Do roku 2029 by se tam ale měl instalovaný výkon offshore větrných elektráren navýšit na více než 6 GW, čímž by se Spojené státy částečně přiblížily evropským zemím, kde výroba elektřiny z větru na moři je již plnohodnotnou součástí jejich energetických mixů.

První projekt offshore větrných elektráren byl ve Spojených státech dokončen v roce 2016. Šlo o Block Island, který do současnosti disponuje celkem pěti větrnými turbínami s výkonem kolem 30 MW. Zbylý výkon pak jde za dvěma větrnými turbínami offshore parku Coastal Virginia.

Podle dosavadních informací ale bude potřeba, aby si Spojené státy americké pro stavbu offshore větrných farem u svého pobřeží pronajaly území od amerického úřadu pro správu energie oceánů (BOEM), jenž spadá pod tamější ministerstvo vnitra.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbené články

Témata