09. 06. 2024
|
emovio.cz logo

Holtec přišel s novým systémem vytápění, má nahradit plynové kotle

Teplárna v Horní Plané (foto ČVUT)
Teplárna v Horní Plané (foto ČVUT)

Nová technologie dálkového vytápění je na světě. Představila ji společnost Holtec a staví na využívání přebytečné elektrické energie ze sítě.

Firma Holtec uvedla nový systém dálkového vytápění HI-HEAT, který má ambici uchovávat přebytečnou elektrickou energii vyrobenou z větrných, jaderných či solárních energetických zdrojů. Technologie je postavena na funkčnosti dvou modulů, které se nazývají Preservator (konzervátor) a Steam Chest (parní truhla).

Konzervátor má uložené teplo uchovávat, parní truhla oproti tomu slouží ke stabilizaci celého zásobovacího systému. Podle představitelů podniku Holtec bude tento systém sloužit několik desetiletí, neboť jeho součástí nejsou žádné části, které by měly omezovat životnost této technologie. Informovala o tom na svých webových stránkách sama společnost Holtec.

„Jestliže jsou systémy HI-HEAT dobře doplňovány občasným přebytkem elektřiny ze sítě, mohou být dimenzovány tak, aby dodávaly topnou páru nepřetržitě a po neomezenou dobu,“ napsala společnost ve své oficiální tiskové zprávě společnost.

Podle společnosti dojde díky této technologii k postupnému vyřazení stávajících plynových kotlů, které se často v západním světě používají pro dálkové vytápění.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbené články

Témata