21. 07. 2024
|
emovio.cz logo

Parádní nápady letos najdete na internetu

Parádní nápad 2021 (kredit Parádní nápad 2021)
Parádní nápad 2021 (kredit Parádní nápad 2021)

Zajímaví inovátoři, začínající podnikatelé a odvážní podnikavci se v úterý 27. dubna sejdou virtuálně v Pardubicích. Ten den se totiž odehraje finále soutěže „Parádní nápad 2021“, ve kterém mohou začínající podnikatelé představit a nechat si protříbit své nápady a myšlenky. Z přihlášených projektů bylo vybráno deset, které se v úterý utkají o prvenství. Finálové odpoledne můžete sledovat na facebookové stránce Parádního nápadu 2021.

Cílem soutěže je vyhledat nové podnikatelské projekty a dát jim příležitost zkonzultovat svá řešení a získat nové zkušenosti a případné obchodní partnery a investory. Letos se soutěž zaměřuje především na firmy a projekty týkajících se mobility a „šetrných“ technologií v energetice i průmyslu.

Hodnotit účastníky bude porota, ve které zasednou Martina Kemrová, komunikační stratéga a vedoucí tiskového oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje, Filip Řehořík z Microsoftu. Mezi hodnotitely bude i Tomáš Cironis za Startup World Cup & Summit a dva zkušení investoři: Přemysl Rubeš za Presto Ventures a Michal Mravec z INVEN CAPITAL.

Soutěž podnikatelských záměrů PARÁDNÍ NÁPAD zorganizovaly společnosti PowerHUB www.powerhub.cz a Pardubický podnikatelský inkubátor (PINK) www.p-pink.cz. Soutěžící si odnesou ceny v hodnotě více než 300.000 Kč. Nejlepší projekt také bude mít možnost představit se v Tel Aviv na veletrhu startupů.

Loňským vítězem v kategorii „Nejlepší Projekt“ se stal Juraj Atlas, spoluzakladatel firmy Liftago, s projektem Mileus. Jeho cílem je motivovat obyvatele měst, aby nechávali svá auta doma a k dojíždění využívali kombinaci veřejné hromadné dopravy a taxi služby. Výsledkem pro uživatele je ušetření nákladů díky měsíční předplacené službě, z které budou zároveň profitovat i dopravci.

V kategorii „Nejlepší inovace“ uspěl Tomáš Vlach s mobiliářem Levitee. Jedná se o inteligentní lavičku, která slouží všem ke krátkodobému posezení při cyklostezkách, parcích a na turistických zastaveních. Uživatelům s mobilními zařízeními nabízí variabilní funkcionality, nezávisle na napojení na energie. Umožňuje prezentovat zajímavosti ze svého okolí (např. nejbližší památky) a je zhotovena z trvanlivých materiálů se snadnou údržbou a velmi nízkou cenou.

Dále byla udělena „Cena Pardubického Podnikatelského Inkubátoru“, kterou získala Lucie Částková se společenskou hrou Olá. Smyslem hry je bourat mezilidské bariéry spojením dvou světů – světa nevidomých lidí a světa lidí bez postižení. Olá pomůže lépe pochopit nevidomé, vcítit se do jejich pocitů, podporuje tak empatii každého hráče. Hraje-li člověk s osobou s postižením, prožijí společný zážitek a vytváří se mezi nimi jedinečné spojení.

V neposlední řadě byly také oceněny studentky Střední školy potravinářství a služeb Pardubice Viktorie Švarcrová a Jana Kučerová, které si odnesly titul „Nejlepší studentský projekt Pardubického kraje“. Jejich nápadem je ušetřit lidem cestu do obchodu umístěním automatů s žárovkami a svítícími předměty po sídlištích a obcích s non-stop dostupností. Zároveň nabízí řešení, kam se starými svítícími předměty díky umístění recyklačních kontejnerů vedle těchto automatů.

Organizátory jsou Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK) podporuje zejména začínající podnikatele v jejich rozvoji formou poskytování zázemí (sdílené kanceláře, virtuální sídlo, zasedací místnosti), speciálními programy pro podnikatele (mentoring) a veřejnými vzdělávacími a networkingovými akcemi.

PowerHUB se zaměřuje na transfer technologií zejména v oblastech ICT, Energetiky a Městské mobility. Je partnerem Evropského Institutu Inovací a Technologií – EIT Urban Mobility a více jak 10 let vyhledává a podporuje zajímavé startupy.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbené články

Témata