19. 05. 2024
|
emovio.cz logo

Vídeňský magistrát skončí s auty na spalovací motor. Od roku 2025 je nebude nakupovat

Vídeň (foto Radek Oliwa, CC BY 2.0)
Vídeň (foto Radek Oliwa, CC BY 2.0)

Vídeňský magistrát se od roku 2025 chce zaměřit pouze na vozy s alternativním pohonem. Vrcholní vídeňští politici oznámili, že od té doby už vídeňský městský vozový park nebude rozšiřován o vozy se spalovacími motory. Počítá s tím i vídeňský klimatický plán. Rakouská metropole totiž chce být v oblasti dopravy uhlíkově neutrální.

Momentálně má vozový park města Vídeň celkem tři tisíce vozů. Jen 125 z nich je však na elektropohon. Poměr elektromobilů ve vozovém parku vídeňského magistrátu a jeho firem se ale má v blízkých letech citelně zvýšit, což před pár dny potvrdili právě i vídeňští politici. Informoval o tom rakouský portál MeinBezirk.

Město už využívá i dva popelářské elektromobily a jejich počet chce do budoucna ještě zvýšit. Vídeň si totiž jejich spolehlivost už skoro dva roky nemůže vynachválit.

Politici rakouské metropole zároveň uvedli, že od roku 2025 se budou vozidla se spalovacími motory pořizovat jen výjimečně, a to v situaci, kdy k nim nebude alternativa. Vídeň ale doufá, že i kvůli současnému rozvoji elektromobility po celé Evropě i světě budou takové případy spíše výjimečné.

Vídeň si totiž dává mimo jiné za cíl se stát uhlíkově neutrálním městem v oblasti vozového parku do roku 2040, a i proto se chce automobilů se spalovacími motory co nejdříve úplně vzdát.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbené články

Témata