25. 07. 2024
|
emovio.cz logo

U Anděla vznikne nové cyklodepo pro elektrokola

Nové cyklodepo v Praze
Nové cyklodepo má vzniknout u Anděla | (foto Depot.Bike)

Nedaleko pražské křižovatky Anděl vznikne nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Umístěno bude v Plzeňské ulici pod městským okruhem.

První depot.bike vznikl loni na Těšnově. Dosud fungoval v pilotním režimu, od 1. května 2021 zde bude nastálo. V březnu 2021 o tom rozhodli radní. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola pro město na Těšnově provozuje společnost ekolo.cz.

„Nové místo bude pod křižovatkou městského okruhu s Plzeňskou, na místě dnes opuštěného bývalého soukromého parkoviště. Obslouží tak Smíchov nebo Malou Stranu,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Kdy přesně začne fungovat, radní neuvedl.

Kurýři od začátku fungování cyklodepa na Těšnově doručili přes 20 tisíc zásilek. Provozovatel po změně režimu z pilotního na běžný depo upraví. Vybuduje vzhlednější ploty, upraví vnitřní uspořádání a zlepší vybavení. Otevřeno bude moci být také o víkendu a bude možné zde postavit boxy na balíky nebo podatelnu a výdejnu balíků.

V areálu je osm míst pro kontejnery osmi firem. Společnosti přivezou své zásilky a odsud je kurýři odvezou do historického centra. V případě nemožnosti doručení zásilek se balíčky vracejí na Těšnov, nikoliv do vzdálených skladů. Vedení metropole v současné době hledá další místo pro podobné depo, a to nejlépe na levém břehu Vltavy.

Pražské zastupitelstvo předloni přijalo závazek, že do roku 2030 sníží emise oxidu uhličitého v metropoli o 45 procent. Do roku 2050 má být město tzv. bezuhlíkové. K tomu má napomoci podpora udržitelných druhů dopravy, výsadba zeleně či energetické úspory ve veřejných budovách.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbené články

Témata