30. 03. 2024
|
emovio.cz logo

Firmy v Evropské unii budou muset zveřejňovat svou strategii udržitelnosti

Výkaz (foto ds_30/Pixabay)
Výkaz (foto ds_30/Pixabay)

Evropské instituce postoupily v oblasti přijímání nových pravidel pro reportování o firemní udržitelnosti. Evropská rada proto před několika dny na svých oficiálních webových stránkách představila změny směrnice CSRD. Ta bude nově po mnohem větším množství subjektů vyžadovat sestavení i následné zveřejňování strategií udržitelnosti.

Kvůli změnám evropských pravidel se tak citelně navýší i okruh firem, na které tato povinnost bude dopadat. Do současné chvíle se týká skoro dvanácti tisíc podniků. Podle odhadů se ale už v roce 2024 tento okruh ještě o 37 tisíc navýší. Zavádění nových pravidel má probíhat v postupných krocích, ale dotkne se v konečné fázi až tří čtvrtin firem, které na území Evropské unie profesně působí.

„Nalezená shoda je dobrou zprávou pro všechny evropské spotřebitele. Ti totiž budou nyní lépe informováni o dopadech podnikání firem na lidská práva a životní prostředí. To tak přináší mnohem větší transparentnost,“ uvedl Bruno le Maire, který je ve Francii ministrem hospodářství, financí a průmyslové i digitální suverenity.

Dotčené podniky, které působí třeba v energetické oblasti, budou muset kupříkladu vykazovat i nepřímo způsobené emise v nakoupené elektřině či teplu. Dopadne na ně také povinnost uvádět, jakým způsobem se snaží dosahovat cílů Pařížské dohody.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbené články

Témata