19. 05. 2024
|
emovio.cz logo

Na jihu Německa se má brzy spustit rekordní „linka na vodík“

Výroba vodíku v areálu společnosti BASF (Kredit: BASF)
Výroba vodíku v areálu společnosti BASF (Kredit: BASF)

V Německu se už brzy rozběhne výstavba elektrolyzéru o příkonu 10 MW. Zelený vodík se má už za pár let vyrábět v jihoněmeckém městě Schwäbisch Gmünd. Schvalovacím řízením prošla francouzská firma Lhyfe, která plánuje pro elektrolýzu vodu využít obnovitelnou elektrickou energii hlavně ze solárních elektráren a větrných parků.

Nová jednotka má zajistit dodávky zeleného vodíku pro plnící stanice a průmyslové odběratele v jihoněmecké spolkové zemi Bádensko-Württemberko. Elektrolytická jednotka má stát v průmyslové o zóně o celkové ploše asi 10 tisíc metrů čtverečních a denně bude vyrábět až 4 tuny zeleného vodíku. Informoval o tom portál Renewables Now.

„Díky odborným zkušenostem z výstavby vodíkových ekosystémů můžeme přispět k rozvoji jihoněmecké oblasti. Tento projekt je naší strategie, a i díky němu chceme Německu zelený vodík dodávat v celostátním měřítku už před rokem 2025,“ dodal Luc Graré, který je šéfem oddělení mezinárodního obchodu společnosti Lhyfe.

Nová jednotka má být poprvé spuštěna počátkem roku 2024 a její součástí bude i veřejně dostupná vodíková plnící stanice. Francouzský dodavatel přitom plánuje podobné projekty i v jiných německých oblastech. Celkově má jít až o dvacet projektů.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbené články

Témata