20. 05. 2024
|
emovio.cz logo

Pro autory

Co můžete očekávat?

Budeme upřímní: psaní pro emovio vyžaduje práci. Chceme, aby byl váš článek co nejlepší, a budeme vás tlačit, aby to tak bylo. Po přijetí, obdržíte rozsáhlou zpětnou vazbu od našeho týmu a budete úzce spolupracovat s editorem revizí.

Redakční proces

Můžete předložit hrubý koncept, částečný koncept nebo krátkou prezentaci (odstavec nebo dva, které shrnují vaší argumentaci proč je to pro naše čtenáře zajímavé). Čím úplnější je vaše podání, tím lepší zpětnou vazbu vám můžeme poskytnout. Pamatujte, že přijímáme pouze původní obsah – nepublikujeme nic, co bylo publikováno jinde (ani na vašem blogu).

Poznámka: Tiskové zprávy se posílají na PR@emovio.cz a obchodní sdělení na inzertní oddělení inzerce@emovio.cz

Posoudíme, každý návrh a pokud téma bude vhodné pro naše čtenáře, ozveme se vám. Vzhledem k množství příspěvků, které dostáváme, reagujeme, pouze pokud budeme mít zájem o publikování vaší práce.

Po obdržení dokončeného článku nám bude trvat asi dva týdny, než jej zkontrolujeme a podělíme se o naší zpětnou vazbu. Očekáváme, že autoři budou aktualizovat své podání na základě naší zpětné vazby před zveřejněním samotného článku.

U každého článku, který poskytnete, zveřejníme na konci krátkou sekci „O autorovi“. V této části se můžete představit jako autor příspěvku. Ve svém životopise autora můžete přidat odkazy na svůj web, profil na Facebook, Twitter a LinkedIn. Upozorňujeme však, že vaše odkazy se zobrazí jako “no-follow” odkazy.

Vyhrazujeme si právo odmítnout články, které nesplňují naše požadavky, a upravovat články, jak uznáme za vhodné.

Před odesláním článku prosím dodržujte zde uvedené technické a kvalitativní požadavky.

Obsah, který tyto požadavky nesplňuje, nebudeme publikovat.

Technické požadavky

Váš článek musí obsahovat minimálně 2000 znaků v závislosti na složitosti předmětu.

Pod nadpis zahrňte shrnutí článku o 1-2 větách.

Vložte 2 relevantní obrázky, ke kterým musíte mít práva použití, a každý by měl obsahovat popisek. Alternativně můžete přikládat obrázky bez licenčních poplatků a autorských práv (tzv. rights free). Formát PNG nebo JPEG. V článcích můžete použít snímky, relevantní infografiku a další obrázky, které podporují a ilustrují téma. Ujistěte, že každý obrázek, který přikládáte, skutečně podporuje váš text a není tam jen pro dekoraci.

Požadavky na kvalitu

Máme rádi všechny druhy informativních článků, které mohou naše čtenáře zajímat nebo jim pomoci učinit informovaná rozhodnutí. Ujistěte se, že váš článek souvisí s naší webovou stránkou. Jinak nebudeme moci článek schválit. Chcete-li se dozvědět více o tématech, kategoriích a klíčových slovech článků, navštivte naše stránky. Přečtěte si předchozí články, abyste více porozuměli našemu webu. To vám pomůže napsat adekvátní článek, který můžeme snadno schválit.

Musíte odeslat původní obsah, který nebyl dosud publikován.

Uvádějte externí odkazy pouze na kvalitní a důvěryhodné weby.

Jak na to?

Zašlete nám e-mail na redakce@emovio.cz

Dáváme přednost příspěvkům jako dokumentům Google, aby redaktoři mohli snadno poskytnout zpětnou vazbu a pokyny přímo ve vašem konceptu. Můžete nám také poslat soubor ve formátu prostého textu, soubor Markdown nebo odkaz na dokument HTML. (Prosím, neposílejte ZIP soubory podkladů, pokud o to editor nepožádá.)

Dále budeme postupovat dle popisu v sekci Redakční proces.

Těšíme se na Vaše příspěvky

Team emovio.cz